e-shop pre pneumatiky

Hľadať pneumatiky

Šírka pneumatiky
Výska pneu
Priemer pneu
Zaťažný index
Rýchlostný index
Pokročilé nastavenia

Pneumatiky značky Apollo – predstavenie výrobcu

Firemné údaje výrobcu Apollo

Pneumatiky Apollo

2 Roky extra garancia na pneumatiky Apollo

Poškodila sa Vám pneumatika?
Dáme Vám novú!

Apollo garancia na pneumatiky

Firma Apollo Vredestein B.V. patrí do spoločnosti Apollo Tyres Ltd a sídlo má v Indii v meste Gurgaon. Spoločnosť Apollo Tyres má výrobné závody v rôznych krajinách sveta, medzi ktoré patria India, Južná Afrika a Holandsko. V Holandskom meste Enschede sa navrhujú, vyrábajú a predávajú tieto vysokokvalitné pneumatiky. Firma má ďalšie rozsiahle siete pracovísk v Európe a Severnej Amerike, ktoré predávajú tieto pneumatiky.

Emile Louis Constant Schiff sa stal majiteľom spoločnosti Nederlandse Guttapercha Maatschappij v meste Delft dňa 6.11.1980. Bol predchodcom spoločnosti Apollo Vredestein. Táto spoločnosť sa neskôr v roku 1909 presťahovala do mesta Loosduinen a premenovala sa na NV Rubberfabriek Vredestein. V tom období sa spoločnosť zaoberala zo všetkými druhmi výrobkov z gumy a vyrábala aj podpätky, tenisové loptičky, podlahoviny a dokonca aj futbalové lopty do telocviční.

13.9.1934 vypukol veľký požiar v meste Loosduinen, ktorý zachvátil prevažnú väčšinu továrne. Jej obnova bola veľmi rýchla a následne sa založila v meste Doetinchem aj nová továreň na bicyklové pneumatiky.

Roku 1946 v spolupráci s americkou spoločnosťou B.F. sa založila nová továreň NV Nederlandsch-Amerikaansche Autobanden-fabriek Vredestein v meste Enschede Goodrich. Táto továreň bola vlastníkom viac než 20% akcií. O rok neskôr pán Schiff dal vystavať závod v Enschede. V roku 1962 sa spoločnosť začala rýchlo rozrastať, práve keď došlo k fúzii so spoločnosťou N.V. Rubberfabrieken Hevea v Raalte. Neskôr v roku 1971 sa spoločnosť stala súčasťou spoločnosti B.F. Goodrich a výrobky Vredestein sa začali predávať až v 125 krajinách sveta.

Značka Vredestein sa v 70. rokoch minulého storočia začala viac zameriavať na osobné automobily, poľnohospodárstvo, priemysel a dvojkolesové stroje. Ropná kríza v tomto období vyústila aj do mnohých odvetví výroby pneumatík. Holandsko prevzalo 49 % akcií spoločnosti Vredestein v roku 1976 .Ďalšie dve percentá získala nadácia Stichting tot Voortzetting van Vredestein (Nadácia za zachovanie značky Vredestein). Zvyšných 49% , ktoré ešte ostali firma Vredestein neskôr predala spoločnosti B.F. Goodrich za symbolickú cenu.

Spoločnosť si od štátu získali traja holandský investori začiatkom 90. rokov. V roku 1995 vypracovali detailný strategický plán aby sa zrýchlil vývoj výrobkov, a na základe tohto koncom 90. rokov minulého storočia došlo k nadviazaniu spolupráce s talianskym návrhárom Giorgettom Giugiarom. Jeho svetová tlač bola zameraná na automobilizmus a v roku 1999 bol vyhlásený za návrhára storočia. Preslávil sa návrhmi ako Volkswagen Golf I, BMW M1, Maserati 3200 GT a Alfa Romeo Brera. Toto partnerstvo bolo pre spoločnosť Vredestein novým krokom a pneumatiky najvyššej kvality dostali jedinečný charakter od špičkového talianskeho návrhára.

V roku 2009 dostala spoločnosť nový názov Apollo Vredestein BV vďaka akvizícii s indickou spoločnosťou Apollo Tyres Ltd. Hlavná časť výroby sa sústreďovala do Enschede a vďaka veľkým investíciám posledných rokov sa výrobná kapacita v Holandsku neustále zväčšuje. Každý rok sa vyrobí vyše šesť miliónov letných, zimných a celoročných pneumatík a taktiež aj celý rad kvalitných pneumatík pre poľnohospodárske stroje, ktorými sa dopĺňa výroba v Indii. V špecializovaných spoločnostiach východnej Ázií sa vyrábajú pneumatiky pre dvojkolesové stroje a priemyselné využitie. Prístup spoločnosti Vredestein sa vďaka akvizícií spoločnosťou Apollo Tyres Ltd zlepšila aj na ázijských a blízkovýchodných trhoch.

V dnešnej dobe táto spoločnosť je zamestnávateľom viac ako 1700 pracovníkov a má výborné postavenie aj v Európe, Spojených štátoch a v Kanade so štrnástimi predajnými organizáciami v osemnástich krajinách sveta.

Prevažnú väčšinu nášho obratu dosahujeme mimo Holandska. Časť našich produktov sa vyrába pod dohľadom v partnerských spoločností v Indii a Thajsku. Vďaka tomu sme sa pevne uchytili na trhu aj v krajinách stredného východu. Citlivá interakcia s náročným trhom si od našich 1 800 zamestnancov vyžaduje tímového ducha, kvalitu a flexibilitu. Ich prístup zameraný na výsledky je tou pravou silou spoločnosti Apollo Vredestein.

Pneumatiky Apollo môžete prevziať aj osobne v našom pneuservise. Pneuservis Bugár Dunajská Streda Múzejná 520, 929 01 tel.0908 59 22 46. Využite naše služby: prezutie kolesa, vyváženie, skladovanie kolies a pneumatík, obnovenie a vyrovnanie diskov, pieskovanie.

Vzor dezénov značky Apollo pre osobne auta

Alnac 4G Winter

Alnac 4G Winter

Podrobný popis pneumatiky Apollo Alnac 4G Winter
Aspire XP Winter

Aspire XP Winter

Podrobný popis pneumatiky Apollo Aspire XP Winter
Aspire XP

Aspire XP

Podrobný popis pneumatiky Apollo Aspire XP
Alnac Winter

Alnac Winter

Podrobný popis pneumatiky Apollo Alnac Winter
Amazer 3G Maxx

Amazer 3G Maxx

Podrobný popis pneumatiky Apollo Amazer 3G Maxx
Alnac 4G

Alnac 4G

Podrobný popis pneumatiky Apollo Alnac 4G
Alnac 4G All Season

Alnac 4G All Season

Podrobný popis pneumatiky Apollo Alnac 4G All Season
Alnac Aspire 4G

Aspire 4G

Podrobný popis pneumatiky Apollo Aspire 4G
Amazer 4G

Amazer 4G

Podrobný popis pneumatiky Apollo Amazer 4G
Amazer 3G

Amazer 3G

Podrobný popis pneumatiky Apollo Amazer 3G
Amazer 4G Eco

Amazer 4G Eco

Podrobný popis pneumatiky Apollo Amazer 4G Eco

Apollo pneumatiky pre SUV/4x4

Apterra HT2

Apterra HT2

Podrobný popis pneumatiky Apollo Apterra HT2
Apterra Winter

Apterra Winter

Podrobný popis pneumatiky Apollo Apterra Winter
Apterra A/T

Apterra A/T

Podrobný popis pneumatiky Apollo Apterra A/T
Apterra H/P

Apterra H/P

Podrobný popis pneumatiky Apollo Apterra H/P
Apterra H/T

Apterra H/T

Podrobný popis pneumatiky Apollo Apterra H/T

Apollo pneumatiky pre VAN vozidla

Altrust Summer

Altrust Summer

Podrobný popis pneumatiky Apollo Altrust Summer
Altrust All Season

Altrust All Season

Podrobný popis pneumatiky Apollo Altrust All Season